Webinary i szkolenie

webinar_sekacja_lewo

HKF Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka dedykuje swoje działania diagnozie i terapii dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Rozumiemy, jak ważna jest edukacja, dlatego zachęcamy do poszerzania wiedzy na różne sposoby. W związku z tym HKF EDU oferuje przestrzeń pełną wartościowych treści, takich jak: artykuły i materiały do pobrania.

Przygotowaliśmy bogatą ofertę, która zwiera webinary i szkolenie skierowane zarówno do specjalistów, jak i rodziców oraz opiekunów. W tym wpisie przedstawiamy nadchodzące webinary i szkolenie.

Webinary wspierające pracę specjalistów

Zapraszamy na dwa webinary z Sabiną Sadecką, uznaną nauczycielką leczenia traumy.  Odbędą się one 16 i 30 października. Podczas tych spotkań uczestnicy dowiedzą się , jak rzetelnie pracować z traumą.

Z uwagi, że trauma to przytłaczające doświadczenie, które przekracza zdolności organizmu do samoregulacji, jej przyczyny mogą być różnorodne. Jednak zrozumienie jej różnych rodzajów jest kluczowe w procesie terapeutycznym. Ekspertka skupi się na następujących tematach:

  • Trauma seksualna – wskazówki terapeutyczne i autoterapeutyczne

  • Trauma prosta i trauma złożona: najważniejsze informacje o terapii, podobieństwach i różnicach.

Cykl webinarów skierowany jest do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy, studentów psychologii oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką traumy.

Young Asia businesswoman using laptop talk to colleague about plan in video call meeting while work from home at living room. Self-isolation, social distancing, quarantine for corona virus prevention.

Specjalistyczna wiedza na wyciągnięcie ręki

webinar_sekacja_lewo

Zapraszamy wszystkich specjalistów na dwa webinary z dr. Marcinem Domuratem uznanym psychoterapeutą i współtwórcą Szkoły Psychoterapii Behawioralnie.pl, które odbędą się 24 października i 7 listopada. Ekspert przedstawi, jak pracować z wartościami oraz wykorzystywać postawę samo współczucia (self-compasion) w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), która jest częścią tzw. Trzeciej fali terapii behawioralnej.

Podczas webinarów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat pracy z wartościami w terapii ACT. Nauczą się także, jak włączyć określone techniki do pracy terapeutycznej. W związku z tym poznają również metody, które wykorzystują techniki związane z koncepcją współczucia w pracy z dorosłymi i młodzieżą. Reasumując uczestnicy otrzymają także narzędzia do pracy nad własnymi emocjami i wartościami w kontekście terapii.

Wsparcie dla rodziców, nauczycieli i pedagogów

jesien tekst (1)

Dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów przygotowaliśmy dwa spotkania z dr. Agnieszką Lasotą – doświadczoną psycholożką dziecięcą, trenerką i socjoterapeutką, które odbędą się 21 i 28 listopada. Webinary skupią się na tematyce trudności rozwojowych u dziecka.

Podczas pierwszego webinaru ekspertka omówi wczesne objawy zaburzeń rozwoju poznawczego. Uczestnicy poznają, jak przebiega rozwój poznawczy małego dziecka oraz jakie zachowania mogą wskazywać na trudności w tym obszarze. Drugi webinar będzie omawiał rozwój społeczny i emocjonalny we wczesnym dzieciństwie. W związku z tym będzie to również doskonała okazja, aby zdobyć wiedzę na temat objawów, które mogą wskazywać na spektrum autyzmu, trudności komunikacyjne czy emocjonalne. Dodatkowo w podsumowaniu przedstawimy praktyczne porady, kiedy warto skonsultować się ze specjalistą.

Webinary – korzyści z udziału

webinar_sekacja_lewo

Z uwagi, że nasze webinary organizujemy w formie cyklu spotkań, zdobyta wiedza ma charakter kompleksowy. Uczestnicy mogą również kupić dostęp do pojedynczego webinaru. W sumie oferujemy trzy godziny z ekspertem wraz z możliwością zadawania pytań na żywo. A to wszystko proponujemy w atrakcyjnej cenie. Po zakończeniu spotkania lub cyklu zapewniamy 30-dniowy dostęp do nagrań ze spotkań, w związku z tym umożliwia to powrót do materiałów w dowolnym momencie.

Nasi eksperci przygotowują dla uczestników materiały uzupełniające, które przesyłane są po zakończeniu cyklu lub pojedynczego webianaru. Ponieważ każde spotkanie zawiera praktyczne porady i narzędzia, uczestnicy mogą je wykorzystać w pracy terapeutycznej czy wychowawczej.

Szkolenie stacjonarne – warsztat z ekspertem

Kolejną propozycją w ramach HKF EDU są szkolenia stacjonarne  organizowane w HKF Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka we Wrocławiu. W dniach 21 i 22 listopada zapraszamy specjalistów na szkolenie z Aldoną Karużys – psychoterapeutką oraz inicjatorką wprowadzenia na polski rynek narzędzi diagnostycznych związanych z metodą Generation-Code®.

The people at Business Meeting in the empty conference hall. Business and Entrepreneurship concept.

Warsztat będzie poświęcony diagnostyce mechanizmów transgeneracyjnych. Szkolenie obejmuje 14 godzin zegarowych. Dostarczy narzędzi do rozszyfrowania indywidualnego kodu międzypokoleniowego. Przekazuje on strategie dotyczące przetrwania i zachowania się w określonych sytuacjach.

Ta forma zdobywania wiedzy przeznaczona jest do specjalistów prowadzących procesy terapeutyczne, psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz wszystkich zainteresowanych mechanizmami trensgeneracyjnymi.

 

Szkolenie stacjonarne to przede wszystkim możliwość uczestnictwa w warsztacie z ekspertem. Uczestnicy poznają praktyczne ćwiczenia, uczą się innowacyjnych metody diagnostycznych oraz zdobywają specjalistyczną wiedzę dotyczącą mechanizmów transgeneracyjnych.

 

W podsumowaniu zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.