fbpx

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

webinar_sekacja_lewo

MATERIAŁY DO POBRANIA

MATERIAŁY DO POBRANIA

Odkryj nasze autorskie e-poradniki oraz artykuły blogowe, które są pigułką wiedzy o trudnościach rozwojowych, ale także zawierają garść praktycznych porad do zastosowania, na co dzień. Odpowiadamy w nich również na najbardziej nurtujące dorosłych opiekunów i rodziców pytania do tyczące problemów terapeutycznych oraz rozwojowych dzieci i młodzieży.


Zajmujemy się 6 kluczowymi obszarami, w których wspieramy dzieci i młodzież w HKF Centrum.

diagnoza_dysfunkcję-ze-spektrum-autyzmu

SPEKTRUM AUTYZMU

Poznaj zagadnienia związane z zaburzeniami spektrum autyzmu. Wprowadzimy Cię w
charakterystykę objawów i przyczyn oraz przedstawimy korzyści płynące z diagnozy ADOS – 2.

diagnoza_wspieranie-rozwoju-dzieci-i-młodzieży

TRUDNOŚCI EMOCJONALNE

W tej części zajmiemy się kluczowymi aspektami rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży. Poznamy najczęstsze zaburzenia emocjonalne oraz możliwości terapeutyczne, które proponuje współczesna psychologia.

diagnoza_ADHD,-ADD

ADHD, ADD

Poznaj specyfikę Zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Odkryj specyfikę świata ADHD, ale także możliwości wsparcia rozwoju poprzez ćwiczenia i zabawy znajdujące się w naszych materiałach.

diagnoza_nieprawidłowe-reakcje-emocjonalne

WSPIERANIE ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY

Poznaj zagadnienia, które dotyczą różnych aspektów rozwoju dzieci i młodzieży. Odkryj czynniki wspierające prawidłowe funkcjonowanie na poziomie fizycznym, społecznym i psychicznym.

diagnoza_zaburzenia-Integracji-sensorycznej

ZABURZENIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ​

Dzieci od chwili narodzin odbierają świat poprzez zmysły, a pierwsze wrażenia sensoryczne są doświadczane już w życiu płodowym. Poznaj, czym jest Integracja sensoryczna, jej znaczenie w rozwoju najmłodszych oraz jakie zaburzenia mogą występować w tym obszarze.

diagnoza_zachowania-agresywne-i-opozycyjno-–-buntownicze

ZACHOWANIA OPOZYCYJNO - BUNTOWNICZE

NASZA MISJA

webinar_sekacja_lewo

Oprócz udzielania terapeutycznego wsparcia dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom widzimy duża potrzebę edukowania osób dorosłych. Wierzymy, że przekazywanie w przystępny sposób aktualnej wiedzy naukowej podniesie świadomość nt. zdrowia psychicznego. Nasze materiały wyposażone w praktyczne wskazówki, pozwolą rodzicom/opiekunom poczuć się pewniej w obliczu terapii swoich dzieci oraz podjąć konkretne kroki w poszukiwaniu skutecznej terapii. Współtworzymy treści z terapeutami i specjalistami oraz śledzimy najnowsze badania oraz trendy w
psychologii.

CO ZNAJDZIESZ W STREFIE WIEDZY?

TEKSTY BLOGOWE

Zapoznaj się z naszymi artykułami dotyczącymi różnorodnych tematów psychologicznych. W przystępny sposób przedstawiamy trudności i zaburzenia, z jakimi pracujemy w HKF Centrum, ale także ukazujemy możliwości wsparcia rozwoju dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

PORADNIKI

Odkryj nasze autorskie e-poradniki, które są pigułką wiedzy o trudnościach rozwojowych, ale także zawierają garść praktycznych porad do zastosowania, na co dzień. Odpowiadamy w nich również na najbardziej nurtujące dorosłych opiekunów i rodziców.

WYWIADY

Poznaj różnorodne zagadnienia związane z terapią i wsparciem rozwoju przedstawione okiem naszych specjalistów. W naszych rozmowach terapeuci, nie tylko ukazują sedno różnych terapii, ale także podnoszą świadomość na temat trudności życiowych.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newsleetera i jako pierwszy otrzymuj informacje o nowościach i możliwościach edukacyjnych w HKF EDU!